Pokemon Go Nedir?

Geri Dön

pokemon

"Tüm dünyayı etkisi altına almış olan bu Pokemon Go nedir?" sorusunu sormadan önce Pokemon kelimesinin ne anlama geldiğini bilmemiz gerekiyor. Nintendo ve Game Freak işbirliği ile 1996 yılında GameBoy’da başlayan Pokemon efsanesi, TV şovları, filmler, kart oyunları gibi çeşitli alanlarda adını duyurmuştur. Oyunumuz, yeryüzünde dolaşıp etrafta bulunan çeşitli vahşi hayvanları yakalamayı ele alıyor.

Arttırılmış gerçeklik teknolojisi üzerine yaratılan Pokemon GO’da; karakter oluşturarak gerçek harita üzerinde Pokemon’ları avlamaya çalışıyoruz. Önce farklı mekanlardan Pokemon’ları yakalamak için Pokeball topluyoruz. Daha sonra Pokemon avına çıkıyoruz. Pokemon yakalamak için dışarı çıkıp sokaklarda, parklarda Pokemon aramak gerekiyor. Yolda yürürken karşınıza bir anda herhangi bir Pokemon çıkabilir ve yakalamak için sizi telefon başına kitleyebilir. Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki kullanıcılar Pokemon Go'da ortalama 43 dakika vakit harcayabiliyor.(Instagram, Snapchat ve Whatsapp'tan daha fazla)

Oyunu oynarken bulduğunuz Pokemon'u yakalamak için yapmanız gereken ise Pokeball'u Pokemon'un bulunduğu yere isabetli bir şekilde atmak. Fakat attığınız Pokeball Pokemon'a isabet etmeyebilir. Ayrıca Pokemon Go sadece Pokemon'ları yakalamaktan ibaret değil. Pokemon GO’da GYM’ler yer alıyor. GYM bölgelerini ele geçirerek GYM lideri olmaya çalışıyoruz. Ele geçirdiğiniz GYM bölgelerine güçlü Pokemon’larınızı koymanız gerekiyor ki başkası sizle savaşıp bölgenizi ele geçirmesin. 5. Seviyeye geldiğinizde açılan GYM, oyunun en keyifli özelliklerinden biri. Pokemon Go'nun Arttırılmış Gerçekliği kullanması ve kameranızın görüntüsü üzerine Pokemon'ları ilave etmesi ise diğer oyunlardan ayrılan göz alıcı bir özelliği.Pokémon Go'nun bir sonu olmadığından, şimdilik tüm yapabilecekleriniz yeni Pokemon'lar yakalayıp, yerel gym'leri ele geçirmek. Ancak oyun zaman içinde muhtemelen zenginleşecek ve kullanıcılarına ilgi çekecek yeni özellikler sunacak.